AC Kralupy je členem České asociace aikidó. Krátké info o této organizaci (zdroj - oficiální stránky ČAA) :
Česká asociace aikidó - ČAA (Aikikai of the Czech Republic) je sdružením občanů ve smyslu zákona č.83 Sb z 27.3.1990. Byla založena 11.12.1993 a registrována MV ČR. Sídlo organizace je v Praze a působnost po celé České republice.
Adresa : P.O.Box 553, 111 21 Praha 1
Internet :www.aikikai.cz
E-mail :kodym@nextra.cz kodym@aikikai.cz
ČAA je nepolitickou kulturní organizací, která sdružuje zájemce o cvičení aikidó. Jejím členem se může každý občan České republiky, který není členem jiné organizace aikidó v ČR. Členové ČAA se za účelem praktikování aikidó sdružují v klubech ČAA. V současnosti, t.j. na podzim roku 2008, členská základna ČAA čítá téměř 800 členů, včetně polských kolegů z klubů v Gdaňsku, sdružených v 39 klubech ČAA. ČAA je jako jediná organizace aikidó v ČR oficiálním členem mezinárodních organizací Evropská federace aikidó (EAF) a Mezinárodní federace aikidó (IAF).
- prezident - Kodym Miroslav / Boleslavova 10/793 ; 140 00 Praha 4
- viceprezident - Jana Legnerová
- pokladník - Rudolf Krůl
- sekretář - Pavel Skalický
- člen - Jan Materna
Nejvyšším orgánem v technické oblasti aikidó je Technická komise ČAA (TK ČAA), která je v rámci ČAA odpovědná za organizaci Národních a Regionálních stáží, didaktický a zkouškový systém, rozvoj Šidošakai s kompetencí učitelů a zkušebních komisařů aj.
Od založení TK ČAA do konce roku 2002 stál v jejím čele japonský šihan Masatomi Ikeda (7.dan Aikikai) usídlený ve Švýcarsku. Ve spolupráci s Aikikai Foundation – Aikido World Headquarters – Hombu Dojo (Tokyo, Japan) byl ustanoven jako Technický ředitel ČAA (TŘ ČAA) pověřený odpovědností za všechny technické aspekty aikidó. V jeho výhradní kompetenci bylo i skládání mezinárodně platných zkoušek na stupně dan Aikikai v rámci v té době platných Stanov Aikikai. Nečekaně, a k lítosti všech studentů i organizací, se kterými spolupracoval, byl ze zdravotních důvodů nucen přerušit svou činnost a k 1. lednu 2003 rezignovat ze svých funkcí. Veškeré pravomoci TŘ ČAA převzala Technická komise ČAA.
Technická komise ČAA pracovala od 1.ledna 2003 jako tříčlenná. Od VS ČAA 2005 byla rozšířena o členy s hlasem poradním
- ředitel TK ČAA - Daniel Vetter (5.dan Aikikai)
- sekretář TK ČAA - Kodym Miroslav (5.dan Aikikai)
- člen TK ČAA - Ilgner Vlastimil (4.dan Aikikai)
- poradce TK ČAA – Šimek Libor (2. dan Aikikai)
V rámci ČAA působí nositelé mezinárodně respektovaných stupňů dan Aikikai : 1x 5. dan , 3x 4. dan, 17x 3. dan a 33x 2. dan, kteří tvoří Šidóšakai ČAA, tj. skupinu českých učitelů, a jsou nositeli titulů Fukušidóin ČAA (2. a 3. dan) a Šidóin ČAA (4. a vyšší dan). Celou skupinu Júdanša ČAA, tj. všichni nositelé stupňů dan, tvoří v současnosti přes 130 osob.
Podle pravidel mezinárodního systému Aikikai se v ČAA nosí hakama, na rozdíl od dalších organizací aikidó v ČR, až od stupně dan. ČAA neuznává systém tzv.”národních stupňů” a zkoušky na stupně dan Aikikai, které mají mezinárodní platnost, se do roku 2001 skládaly výhradně u Technického ředitele ČAA. Po odstoupení šihana Masatomi Ikedy se od roku 2002 skládají se souhlasem Hombu Dojo a podle nově platných Stanov Aikikai Foundation před Zkušební komisí ČAA (ZK ČAA). V kompetenci zkušebních komisařů – členů Šidóšakai ČAA jsou zkoušky na stupně kyu.
Zkušební komise ČAA (ZK ČAA) zkouší na stupně dan Aikikai ve složení:
- Daniel Vetter / 6. dan Aikikai – vedoucí
- Miroslav Kodym / 6. dan Aikikai – asistent & „person in charge“
Více o ČAA viz. jejich vlastní stránky: